Pochodzi z okolic Janowa Lubelskiego i trenuje w SKB Kraśnik. Jedna z najlepszych biegaczek górskich

KP
Zdjęcie ze strony Urzędu Miasta Janów Lubelski
Zdjęcie ze strony Urzędu Miasta Janów Lubelski archiwum Dominiki Wiśniewskiej - Ulfik
Dominika Wiśniewska-Ulfik ma na swoim koncie liczne medale mistrzostw kraju i świata w biegach alpejskich i anglosaskich, a także w biegach po schodach. Zawodowo jest lekarzem. Pochodzi z Zofianki Górnej i trenuje w SKB Kraśnik.

Jedna z najlepszych biegaczek górskich - Dominika Wiśniewska-Ulfik - ma 32 lata i urodziła się w Zofiance Górnej, w powiecie janowskim. Od 1998 reprezentuje Szkolny Klub Biegowy Kraśnik.
- „O sportowej pasji zdecydował przypadek. Na początku trenowałam krótkie dystanse. Zdecydowałam się jednak wziąć udział w zawodach górskich. Pamiętam zawody w Szklarskiej Porębie. Wystartowałam i wygrałam, uzyskując kwalifikacje do mistrzostw świata". – wspomina Dominika.

Obecnie na swoim koncie ma spory dorobek medali z Mistrzostw Polski i Świata, m.in. w 2013 roku zdobyła dziewiąte miejsce w Mistrzostwach Świata w Krynicy.

Do jej zainteresowań należą również biegi po schodach. Tu także ma duże osiągnięcia: w 2015 r. wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata w Katarze, a w maju tego roku została Wicemistrzynią Polski w biegu Sky Tower Run we Wrocławiu.

W ostatnich Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich, które odbyły się na początku lipca br. w macedonskich Skopje, Dominka Wiśniewska - Ulfik zajęła 26 miejsce i okazała się najlepszą zawodniczką ze startujących Polek.
- W klasyfikacji drużynowej (razem z Katarzyną Golbą oraz Michaliną Mendecką) wywalczyła 9. miejsce. Złoty medal w drużynie przypadł Francuzkom. – informują pracownicy SKB w Kraśniku.

Zawodniczka ma duże plany na rozwój swojej pasji i kolejne osiągnięcia.
- Moje biegowe marzenie to zdobyć medal w MŚ lub ME w biegach górskich i wbiec na najwyższy budynek świata Burj Khalifa w Dubaju. – dodaje Dominika.