18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe oblicze oddziału ratunkowego szpitala w Janowie Lubelskim

oprac. SM
sxc.hu/ zdjęcie ilustracyjne
Pacjenci szpitala w Janowie Lubelskim mogą liczyć na opiekę medyczną na najwyższym poziomie. A wszystko dzięki doposażeniu janowskiego oddziału ratunkowego. Do placówki trafiły m.in. defibrylatory, stoły, negatoskopy, przewoźny USG i respiratory. Całkowita wartość inwestycji wyniosła prawie 1,5 mln zł.

Szpital w Janowie Lubelskim jest placówką wieloprofilową, dlatego też pełni w regionie kluczową funkcję w zapewnieniu dostępu do świadczeń medycznych. Wśród 11 oddziałów znajduje się również ten, który ratuje zdrowie i życie osób w stanach nagłego zagrożenia. Aby było to jednak w pełni możliwe, niezbędna jest m.in. nowoczesna aparatura medyczna. Tymczasem do niedawna w szpitalnym oddziale ratunkowym znaczna część sprzętu była przestarzała i wymagała natychmiastowej wymiany. Doposażenie było także niezbędne, aby dostosować oddział do wymagań prawnych.

Szpital nie był w stanie sfinansować takiej inwestycji z własnych środków. Dla samorządu, taki wydatek stanowił również poważny problem. W sukurs przyszły jednak środki z Unii Europejskiej.

Szpital złożył odpowiedni wniosek aplikacyjny. Przeszedł on pomyślnie ocenę formalną i merytoryczną, a następnie podpisano umowę o dofinansowanie.

W rezultacie do szpitala trafiło m.in. 87 sztuk sprzętu i wyposażenia, w tym stoły, lampy, negatoskopy, łóżka, zestaw do trudnej intubacji, aparat do znieczulenia ogólnego, monitor funkcji życiowych, defibrylatory, analizator parametrów krytycznych, USG przewoźny, respiratory, monitor funkcji życiowych pacjenta, pompy infuzyjne, aparaty do przetaczania płynów, aparat EKG, zestaw resuscytacyjny, przenośny zestaw diagnostyczny, aparat do ogrzewania płynów infuzyjnych i zestaw narzędzi chirurgicznych do zabiegów ogólnochirurgicznych i opatrywania ran.

Co z tego będzie miał pacjent? Przede wszystkim wyższą jakość usług medycznych oferowanych przez szpitalny oddział ratunkowy oraz efektywność podejmowanych działań ratowniczych.

Bardzo ważnym aspektem nowej inwestycji jest także zwiększenie sprawności i bezawaryjności nowego sprzętu medycznego, dzięki dostępowi do nowych technologii. Nastąpiła także poprawa bezpieczeństwa pracy personelu medycznego.

Dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, rozwiązany został bardzo ważny problem dla regionu, zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców i gości, jak również gospodarczego i wizerunkowego miasta. To pokazuje, że warto jest inwestować w zdrowie, bo korzyści - pozornie niewidoczne - dotykają wielu aspektów naszego życia.


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Luźny serwis - Z przymrużeniem oka
Lubelski informator miejski: taksówki, banki, szkoły, kościoły

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na janowlubelski.naszemiasto.pl Nasze Miasto