Festiwal Kaszy "Gryczaki" w Janowie Lubelskim ruszył w sobotę, 10 sierpnia. Pierwszego dnia imprezy wśród atrakcji na uczestników czekały m.in. pokazy kulinarne potraw z ognia i dymu w wykonaniu mistrzów Polski w grillowaniu: Mariusza Nowickiego i Andrzeja Bryka, a także konkursy i występy zespołów.

Festiwal Kaszy "Gryczaki" w Janowie Lubelskim organizowany jest już po raz dziewiąty. Tradycyjnie w drugi weekend sierpnia Janów staje się kulinarną stolicą Polski. Imprezę rozpoczęło oficjalne otwarcie Kaszogrodu z Królem Gryczakiem i Królową Żurawiną. Podczas pierwszego dnia festiwalu ogłoszono wiele konkursów, wśród których znalazł się m.in. ten dotyczący potrawy regionalnej i janowskiej nalewki żurawinowej.

Na wszystkich, którzy sobotnie popołudnie zdecydowali się spędzić na Festiwalu Kaszy "Gryczaki" w Janowie Lubelskim czekał szereg atrakcji. Po konkursach etnograficznych na scenie wystąpił zespół "Pogodna Jesień" Klubu Seniora Janowiacy. Później mistrzowie Polski w grillowaniu: Mariusz Nowicki i Andrzej Bryk poprowadzili pokazy kulinarne potraw z ognia i dymu.

Tego dnia w programie znalazły się także: koncert Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej, zawody "kaszowych mocarzy" oraz koncert orkiestry dętej Olek Orkiestra i zespołu Dziadek.

Festiwal Kaszy "Gryczaki" w Janowie Lubelskim, który organizowany jest w parku Misztalec, potrwa dwa dni. W niedzielę impreza ruszy o godz. 13. Rozpocznie się spacerem po zagrodach z Królem Gryczakiem i Królową Żurawiną. Prezentacja zagród wiejskich i wystawców to jedna ze sztandarowych atrakcji janowskiej imprezy.

O godz. 13.30 na scenie pojawi się orkiestra dęta Olek Orkiestra. Na godz. 15.00 przewidziano "gruzińskie smaki z grilla". Po nich organizatorzy zaplanowali pokaz kulinarny karpia z kopciuchy.

Zwieńczeniem Festiwalu Kaszy "Gryczaki" w Janowie Lubelskim będzie koncert zespołu Loka. Początek o godz. 20.30.

Festiwal Kaszy "Gryczaki" w Janowie Lubelskim PROGRAMZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!