Bieg na orientację w Batorzu

awoj
archiwum
Około 150 zawodników spotkało się w minioną niedzielę w Batorzu na zakończeniu 3-dniowego biegu na orientację pn. "Skorpion". 17 lutego (o godz. 20) na 100-kilometrową trasę wyruszyło 25 biegaczy. Podzielono ją na dwie pętle po 50 km. O godz. 9.10 w sobotę w batorskiej bazie zameldowali się Paweł Pakuła i Taras Koniuchow z Ukrainy, którzy najszybciej pokonali pierwsze 50 km. Obaj wystartowali na drugą pętlę.

Z 25 zawodników, którzy wyruszyli na stukilometrową trasę, do mety dotarło zaledwie pięciu. - Trasa była trudna, warunki pogodowe nie najlepsze, nietypowa nawigacja i przestarzałe mapy też nie ułatwiały nam zadania, ale okolica jest piękna, a ludzie bardzo gościnni - mówił zwycięzca Taras Koniuchow, który 100 km pokonał w 24,5 godz.

W sobotę o godz. 8 na 50 km wyruszyło ok. 120 zawodników. Najszybciej (o g. 17.55) na mecie stawili się: Ireneusz Kociołek, Jan Lenczowski, Dawid Studencki, Tomasz Grabowski i Bartłomiej Grabowski. Ten dystans pokonało 50 osób, w tym jedna pani - Agnieszka Niewczas.

Organizatorami biegu byli: Urząd Gminy w Batorzu i Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim.